Silikon Meme Sonrası Emzirme

Silikon Meme Sonrası Emzirme

Memesine silikon takılan hastalar rahatlıkla bebeklerini emzirebilir. Silikonun varlığı süt vermek için bir engel teşkil etmez. Engel teşkil etmemesinin  nedeni ise, silikon protezi memeye yerleştirirken süt kanallarına hiçbir zarar gelmemesidir.

Buradan herhangi bir doku çıkarılmaz, bu nedenle süt kanallarından anne sütünün geçerek bebeğin ağzına ulaşmasında bir engel yoktur. Hiçbir emzirme sorunu olmaz.

Meme büyütme ameliyatları daha çok gençlerde görülür. Genelde kendi yağı ile meme büyütme çok tercih edilen bir yöntem olsada hala en etkili ve rahat meme büyütme yöntemi silikon meme protezi kullanılarak yapılan büyütmelerdir.

Doğurganlık dönemindeki kadınların estetik meme ameliyatları ile ilgili en büyük kaygıları daha sonra bebeklerini emzirip emziremeyecekleridir.

Göğüs protezleri daima meme dokusunun alt kısmına konulur. Bebeklerin süt emdiği nokta memelerin en çıkıntılı kısmında olan esmer bir dairenin ortasındaki emzik gibi bir uzantıdır.  Tüm meme bezlerinin kanalları birbirine bağlanarak sonunda büyük birkaç boru ile meme başı dediğimiz çıkıntıya açılır ve süt buradan dışarı akar.  Meme bezlerinin bazıları yaralansa bile kalan meme bezleri ürettikleri sütü bu kanallar ile dışarı verebilir.  Meme protezleri hiçbir zaman süt kanallarının dışarıya açıldığı bölgelere veya bunların yakınına yerleştirilmez ve bu nedenle de süt vermeyi etkilemez.