Arşivler: Services

Gebelikte Tarama Testleri

Günümüz koşularında gebe kadınlardan kan örneği alınarak yapılan hiçbir tarama testi tanı-teşhis testi değildir. Fetal anomali saptama testleri değildir.

Rahim Kanseri

Rahim Kanseri

Kadınlarda en çok rastlanan kanser türlerinden rahim kanseri, erken dönemde tespit edilebilen bir hastalıktır. Tedaviye erken dönemde başlandığında ise başarı şansı yüksektir.

Polikistik Over Sendromu

Polikistik over sendromu (PKOS) kadının adet düzenini, çocuk sahibi olma yeteneğini, hormonlarını, kalbini, damarlarını ve görünüşünü etkileyebilen, üreme çağındaki kadınlarda en sık görülen bir endokrin bozukluktur.

Gebelikte Bulantı ve Kusma

Gebelik bulantısı oldukça inatçı, tedaviye dirençli ve sinsi bir şekilde neredeyse tüm gün boyu süren tatsız bir duygudur.

Tekrarlayan Düşükler

Tekarlayan Düşükler

Tekrarlayan Düşükler Klinik olarak görülen gebelik kayıpları sık görülmektedir (gebeliklerin yaklaşık %15-25’i). 10 haftanın altında görülen düşüklerin çoğunluğu bebekteki genetik anormallikler nedeniyle olmaktadır.

Çikolata Kisti

Endometriozis, rahim içini döşeyen endometrium tabakasının rahmin dışındaki başka bir bölgede büyümesiyle gelişen ve genelde ağrılı olan bir hastalıktır.